Про олімпіаду

І Відкрита музично-теоретична олімпіада імені  Надії Затіної

Ужгород, 6 травня 2023 р.

Засновники та організатори олімпіади -   Комунальний заклад «Ужгородська музична школа №1» Ужгородської міської ради (Communal enterprise «Uzhhorod Music School № 1» of Uzhhorod City Council) та управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради.

Місце проведення олімпіади -  комунальний заклад «Ужгородська музична школа №1» Ужгородської міської ради (м.Ужгород, вул. Волошина, 11).

Олімпіада започаткована у 2023 році з метою  вшанування пам’яті Надії Григорівни Затіної (30.09.1924 - 03.06.2006)

Ім’я Надії Затіної широко відоме в мистецьких колах нашого краю. Адже непересічна постать цієї музикантки-теоретика входить до числа корифеїв музичного життя Закарпаття другої половини ХХ ст., серед яких імена Д.Задора, І.Мартона, С.Хосроєвої, М.Валковської, П.Милославського, Л.Гошовського та багатьох інших, що також спричинилися і до розвою професійної музичної освіти краю. Сповнена яскравих творчих ідей і блискучих педагогічних результатів, її діяльність стала важливою сторінкою в  історії  Ужгородської музичної школи №1.

Музикант за покликанням серця, вчитель від Бога, людина великої щирої душі, прекрасна жінка та чудова мама-бабуся, Надія Григорівна Затіна за понад 40 плідних, натхненних років викладання  сольфеджіо та музичної літератури – надважливих предметів в становленні музиканта,  виховала понад тисячу вдячних шанувальників музики та кілька сотень музикантів-професіоналів. Серед них – Анатолій Затін, Йожеф Ермінь, Віктор Мошшані, Юрій Коссей, Гліб Добрушкін, Маріанна Сокач, Олена Туряниця, Владислав та Олена Юрош, Наталія Громова, Євген Ясінський, Роберт Готвоні, Марина та Олена Рогожини, та багато-багато інших, добре відомих у нашому краї та далеко за його межами. Та справжніми наступниками справи Надії Григорівни стали ті, хто знайшов в начебто «сухій» теоретичній науці своє покликання – Віра Мадяр-Новак, Ірина Кухта, Юлія Головнич, Ванда Желвай, Ірина Ночевнова і Рита Скиба, Елеонора Стойкович та Вікторія Гойдош, Золтан Коложварі, Світлана Пергач, Марія Кобулей, Ярослава Рак та Катерина Кашшай та багато інших, які і нині втілюють її педагогічні принципи в своїй практиці у мистецьких закладах краю та далеко за його межами.

Незабутніми для її учнів залишаються також започатковані Надією Григорівною перші в області Олімпіади з сольфеджіо та музичної літератури, теоретичні вікторини, тематичні концерти-лекції Дитячої філармонії. Всі ці позакласні конкурсні та ігрові форми узагальнення знань і нині є дуже затребуваними в освітній галузі, тож широко використовуються викладачами в практичній роботі.

Високе звання теоретика, знавця своєї справи виборюватимуть і учасники Відкритої олімпіади, започаткованої відділом музично-теоретичних дисциплін Ужгородської музичної школи №1 (який вона довгий час очолювала). До складу журі входять провідні викладачі-теоретики з числа її колишніх учнів.

 

Конкурсні творчі випробування відбудуться в 2 тури з предмету «Музична грамота і практичне музикування» для учнів випускного класу Елементарного підрівня початкової мистецької освіти. Передбачений вік учасників – 9-11 років.

 

Тож своїм завданням організатори вбачають виявлення та підтримку талановитої молоді, зростання зацікавленості учнів до дисциплін теоретичного циклу, підвищення рівня знань та розвитку творчих навичок учнів, активізацію творчої роботи викладачів мистецьких шкіл.

 

Контактний тел. 0956705091 (Наталія Піцур)